To czysta przyjemność i ogromny zaszczyt brać udział w dużych spotkaniach, organizacji których podejmuje się znana nam osobiście i lubiana przez nas BARBARA OKOŃ dyrygentka, Koordynator UTW Świnoujście.

MYŚLIBORSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU  włączył się w świętowanie  XVI MORSKICH  JUWENALIÓW Regionu Zachodniopomorskiego razem z innymi 14 uniwersytetami, reprezentowanymi przez 31 zespołów oraz 450 uczestników. Wiadomo – jak spora grupa, to i sporo  radości ze spotkań, a takie doznania  dają nam radość życia i radość tworzenia.

Tradycyjnie już, wszystkie zespoły przedefilowały w barwnym korowodzie promenadą do Muszli Koncertowej wśród tłumu wczasowiczów zainteresowanych wydarzeniem. Wspólne zdjęcie, rozdanie pamiątkowych znaczków i dyplomów dla osób kierujących zespołami oraz  prezesów stowarzyszeń było sygnałem do rozpoczęcia radosnego świętowania.  Odnotujmy, że uroczystego otwarcia dokonał Wiceprezydent Świnoujścia – ROMAN KUCIERSKI.

Na scenie przewijali się – w sporym tempie – soliści,   zespoły śpiewacze i zespoły taneczne. Było co podziwiać! Chóry wręcz zapraszały do wspólnego śpiewania – porywał chór RES MUSICA ,którym kieruje znana dyrygentka prof. IWONA WIŚNIEWSKA – SALAMON, zachwycał Zespół CHWATY i chór KANTYLENA prowadzony od lat przez główną organizatorkę JUWENALIÓW – BARBARĘ OKOŃ. Osobne ukłony należą się solistom.

Wiele emocji wzbudzały zespoły taneczne ze swoimi ciekawymi, wcale nie najłatwiejszymi układami i barwnymi ,wymyślnymi strojami.

Występowały nasze koleżanki z Nowogardu, Barlinka, Szczecina, Koszalina, Stargardu, Polic – brawa dla każdego z zespołów.

Myśliborski UTW reprezentowały dwa zespoły taneczne. Jeden to  – BABYLON prowadzony przez KRYSTYNĘ MATUSZAK, której to choreografie, pomysły na stroje oraz samo wykonanie ,,Walca Chopina” i wiązanki tańców cygańskich   zachwycało najwybredniejszych widzów.   Drugi zespół to – MyśliDorki – prowadzony przez DOROTĘ LASTOWSKĄ – CHOŁOCIŃSKĄ.  Tutaj  większy nacisk kładziony jest na sam ruch i  gimnastyczną dbałość wykonania, ale  zaprezentowany w Muszli ,,Charleston” i taniec umownie nazwany ,,Nietoperze” został przez widzów ciepło przyjęty.

Co zostanie w naszej pamięci? Przede wszystkim radość  ze wspólnych  pokazów, radość z nowych kontaktów i  tych nieco starszych – odnowionych. Dziękujemy BASI OKOŃ za zaproszenie, dziękujemy widzom za aplauz, a koleżankom z innych zespołów za słowa uznania. My też jesteśmy z Was dumni!

Maria Prymakowska – Paluch