Mogę śmiało napisać, że słuchacze MYŚLIBORSKIEGO UTW lubią zajęcia z ruchem w tle i to z takim ruchem, który może naprawić to, co mozolnie – być może nieświadomie – miesiącami psujemy.

Co sprawia, że dokuczają nam bóle mięśni w obrębie szyi, barków, pleców … , większość z nas zna przyczyny, ale jak zrezygnować , tu przepraszam za słowo, z niechlujnego, godzinnego siedzenia przy komórce, komputerze, krzyżówkach, książce, czy przy ulubionych serialach?

Niech ten pierwszy rzuci we mnie kamieniem, kto nie grzeszy siedząc w kabłąk wygięty, z głową nienaturalnie odchyloną, z barkami do przodu, podgiętymi byle jak nogami … nie ma co się rozpisywać, po prostu przypatrzmy się sobie kochana koleżanko, drogi kolego i sami wyciągnijmy wnioski.

Organizm się broni, najpierw pobolewa, a potem – w dłuższej perspektywie deformuje postawę ciała. Garbaciejemy, powłóczymy nogami, odczuwamy różne zaburzenia – nawet ze strony układu oddechowego i dopiero spotkanie z dr KINGĄ MICHNIK stawia nas do pionu.

A przy okazji, szkoda, że bronicie się przed cotygodniową gimnastyką prowadzoną przez DOROTĘ CHOŁOCIŃSKĄ – tam także ćwiczenia stawiają do pionu. Wpadnij! Zobacz! Czekamy w każdą środę o 15:45 w SP Nr2.

Pamiętamy cenne uwagi i zalecenia dr KINGI, które mogą czynić cuda?

Prawidłowa postawa ciała przy siedzeniu to przede wszystkim stopy oparte na podłodze i to równolegle do siebie, wirtualny palec między łopatkami, który prostuje nasze plecy, naturalne obniżenie ramion, głowa z lekko przyciągniętą brodą do szyi i napięcie pośladków – ćwiczyliśmy to i nie tylko to, na spotkaniu

Pamiętacie ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia izometryczne z napinaniem i rozluźnianiem partii mięśni, ćwiczenia mięśni w obrębie szyi, ruchy głowy połączone z ruchem gałek ocznych i wiele innych, za które dziękujemy wykładowczyni i za które, w krótkim czasie podziękuje nam nasz organizm.

Ruszajmy się, uśmiechajmy się, nie dajmy zastygnąć stawom, spiąć boleśnie mięśniom i za szybko się zestarzeć naszemu ciału. Niech nam służy długie lata bez leków, części zamiennych i zdrowotnych zawirowań.

Maria Prymakowska – Paluch