Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z panem SZYMONEM KUCHARSKIM. Jego wykłady dotykają tak nieznanych nam sfer naszego życia, że zaskakując, uczą postępowania i obrony przed smutkiem i depresją.
Zwroty ,,tu i teraz”, ,,do tego nie wracaj, bo to już historia”, ,, o przyszłości tylko same dobre rzeczy” – weszły na dobre do naszego słownictwa. Uczymy się – stopniowo – jak radzić sobie z poplątanymi myślami. WYCHODZI!
Motywacja, to kolejny trudny temat w dobie, kiedy nie wiadomo jak, nie wiadomo dlaczego – siły stają obok kpiąc w żywe oczy, buntują się chociaż chęci, zdaję się, że są takie, jak za dawnych lat. Może to się jednak tylko zdaje?
Bez silnej motywacji trudno ruszyć z miejsca.
Nie poddawaj się! Nie daj się manipulować mózgowi – powtarza z przekonaniem pan Szymon, złe elementy, które się lęgną w naszej głowie zabierają całą energię – dodaje. Człowiek pod wpływem myśli może się nawet przekodować, dlatego nie należy budować legend wokół niepowodzeń. Zapomnij na zawsze o dołowaniu się, nie roztrząsaj w nieskończoność problemów, nie porównuj się z innymi ( bo babcia tak miała i umarła), zamiast tego rozluźnij się, pooddychaj i pomyśl, że to za chwilę przejdzie.
Trzeba się nauczyć dziękować sobie za wszystkie wydarzenia, które się nam po drodze życia przytrafiły. One się po coś wydarzyły. Koniecznie dopuśćmy do siebie myśli, że mamy wpływ na własne samopoczucie. Nie wpierajmy sobie i nie powtarzajmy, że będzie gorzej, że tego się nie da przeskoczyć, że to już koniec … swoje siły zdecydowanie przekierujmy na szukanie rozwiązań, podejmowanie decyzji, a nie tkwienie w drzwiach obrotowych. To koniecznie trzeba WYĆWICZYĆ ! Tak jak, jeszcze niezbyt popularnenastawienie, że dla nas jesteśmy najważniejsi MY SAMI, (nie mylić z egoizmem).
Trzymajmy się z całych sił pozytywnego myślenia.Wiadomo, że stres i złe myślenie jest podłożem wielu chorób. Mówi się nawet , żegdy myśli chorują – choruje cały organizm. Nie dajmy się! Pomoże prawidłowy oddech, prawidłowa postawa, o którą ,na zakończenie wykładu,zadbała niezastąpiona dr KINGA MICHNIK.
Na zakończenie warto zacytować ważne stwierdzenie wykładowcy –pamiętaj, tkwią w tobie możliwości naprawcze, jak nie potrafisz myśleć pozytywnie – nie myśl wcale!
Maria Prymakowska – Paluch